Kum Terapisi

Kum Terapisi

Kum Tepsisi Terapisi sözel olmayan dışavurumcu bir terapi modelidir. İfade edilmesinde güçlük yaşanan duygu ve durumların yansıtılmasında çok aktif bir yöntem olan Kum Terapisi.

Yetişkin Hipnoterapi

Yetişkin Hipnoterapi

Klasik hipnoterapinin çeşitli tekniklerle zenginleştirilmiş halidir. Klasik hipnoterapiden farklı zihni, duyguları, bedeni, ve enerji çalışmasını aynı anda terapi içinde kullanmasıdır.

Yetişkin EMDR

Yetişkin EMDR

EMDR, göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işlemleme terapisidir.

Şema Terapi

Şema Terapi

Şema Terapi, erken dönem yaşantıların yetişkinlikteki etkilerine ve karşılanmamış ihtiyaçlara odaklanan bir terapi yaklaşımıdır.

Diyalektik Davranış Terapisi

Diyalektik Davranış Terapisi

Diyalektik Davranış Terapisi, çoklu problem yaşayan ve yüksek risk içeren davranışlarda bulunan kişiler için tasarlanmış, kabul, değişim ve diyalektiği içinde barındıran kompleks bir tedavi yöntemidir

ACT

ACT

Hem ülkemizde hem de dünyada hızla yaygınlaşan Kabul ve Kararlılık Terapisi, Üçüncü Dalga ve Üçüncü Kuşak olarak da adlandırılan Bilişsel Davranışçı Psikokoterapi yaklaşımlarından biridir.

BDT

BDT

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) kişilerin bilişsel yani olayları ve durumları algılama, anlamlandırma ve yorumlama süreçleri ile davranışlarını ele alan psikoterapi türüdür.